Rozpoczęcie roku szkolnego

Z życia szkoły 2013/2014 » Rozpoczęcie roku szkolnego

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2013/2014 W ZESPOLE SZKÓŁ    W ŻÓŁTAŃCACH

2 września 2013 roku  był dniem bardzo ważnym dla uczniów Zespołu Szkół im. ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach. Są oni 61 pokoleniem, które rozpoczęło uroczyście rok szkolny 2013/1014.

          Po raz pierwszy dzwonek zabrzmiał w Zespole Szkół w Żółtańcach 1 września 1953 roku i wtedy to 127 uczniów rozpoczęło nowy rok szkolny. W ciągu 60 lat szkoła zmieniała swe oblicze a także stopnie organizacyjne, zmieniali się dyrektorzy, nauczyciele, działały różne organizacje szkolne.

         W tym szczególnym, rocznicowym dniu zostali przyjęci do grona naszej szkolnej społeczności uczniowie klasy I, którzy rozpoczęli długi i mozolny rejs po „oceanach wiedzy”. Złożyli oni ślubowanie i zostali pasowani na uczniów Szkoły Podstawowej w Żółtańcach. Mamy nadzieję, że będą zapisywali kolejne chlubne karty w historii szkoły.

                W uroczystości poza uczniami, rodzicami i pracownikami szkoły udział wzięli Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba, dyrektor Biura Obsługi Szkół Lech Lepianko i dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm Ryszard Mielniczuk.