Dzień Edukacji

Z życia szkoły 2015/2016 » Dzień Edukacji

    W murach naszej szkoły uroczyście obchodziliśmy kolejną rocznicę ustanowienia Komisji Edukacji Narodowej, która powstała 14 października 1773 roku z inicjatywy ostatniego władcy Polski, króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Datę 14 października uznaje się więc za święto nie tylko nauczycieli, ale wszystkich pracowników oświaty.

    Tego dnia przed nauczycielami, uczniami i pracownikami niepedagogicznymi zaprezentowali się uczniowie klasy II a gimnazjum, którzy przygotowali akademię na wesoło. Podczas uroczystości młodzież odtworzyła - słowem, gestem            i piosenką - klimat szkolnego  życia. Na zakończenie wszyscy odśpiewali "Niech mówią, że to nie jest miłość…". Ponadto uczniowie podziękowali nauczycielom    i pracownikom obsługi wręczając piękne, ręcznie robione kartki. Uczniowie przygotowali część artystyczną pod kierunkiem pani A. Rutkowskiej i M. Muszyńskiego.

     Po części artystycznej głos zabrała pani dyrektor Maria Lipczyńska. Złożyła wszystkim nauczycielom i pracownikom serdeczne życzenia oraz podziękowała za trud włożony w edukację i wychowanie uczniów.