Jasełka w zerówce

Z życia szkoły 2015/2016 » Jasełka w zerówce

Okres Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas refleksji, czas rodzinnych  i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. Z tej okazji w oddziale przedszkolnym naszej szkoły odbyła się klasowa wigilia połączona z prezentacją Jasełek przygotowanych przez dzieci 4-, 5- i 6-letnie. W tym szczególnym dniu dzieciom towarzyszyli ich rodzice. Na przepięknie udekorowanej i oświetlonej scenie młodzi artyści przenieśli widzów w czasy narodzin Jezusa. Zgodnie z tradycją, dzieci wcieliły się w postacie biblijne: Maryi, Józefa, aniołów i pasterzy. Nie zabrakło również gospodarzy domu oraz diabła, który odwodził trzech króli od spotkania z Jezusem. Przedstawienie było wyjątkowe. Dzieci z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role, prezentowały rodzicom i zaproszonym gościom swoje teatralne, wokalne i recytatorskie umiejętności oraz przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia wśród bliskich oraz szkolnych przyjaciół.
Przedstawienie zostało przygotowane przez p. Ewę Derkacz-Kowalczuk (wychowawczyni) oraz p. Marię Klasurę (katechetka). O oprawę muzyczną zadbał  p. Marcin Muszyński (nauczyciel muzyki) wraz z Filipem Wnukowskim uczniem kl. III gimnazjum.

 Na zakończenie pani Dyrektor Maria Lipczyńska podziękowała małym aktorom i złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia.