Smerfne Oskary 2013

Z życia szkoły 2012/2013 » Smerfne Oskary 2013

Smerfne Oskary 2013

 

Jak co roku świętowaliśmy przyjście wiosny. Tego roku jednak wiosna poważnie się spóźniała, więc postanowiliśmy powitać ją 22 marca. Tego dnia nasza szkoła tętniła  „smerfnym”  życiem. 

 

Ogłoszono konkurs na  „najsmerfniejszą klasę.”  Uczniowie mieli za zadanie ubrać się w białe niebieskie ubrania. Wychowawcy nie zawiedli i również wspomagali klasę w walce o nagrody.  Wśród klas O – III  wygrała klasa II, której uczniowie otrzymali słodką niespodziankę. W klasach IV – VI wygrali uczniowie klasy Vb, a w gimnazjum IIIg. Starsi uczniowie wygrali DYSPENSĘ, czyli zwolnienie na jeden dzień z pytania i sprawdzianów.

 

Klasy młodsze uczestniczyły w Konkursie Recytatorskim, którego tematem przewodnim była wiosna. Tego dnia odbyły się również finały konkursów szachowego i warcabowego. Wszyscy uczniowie czekali na „Smerfne Oskary”. Co roku wybieramy osobowości w różnych dziedzinach. Tego roku motywem przewodnim były sympatyczne  Smerfy. Wybieraliśmy Papę Smerfa, Smerfetkę, Ważniaka, Lalusia, Osiłka, Marudę, Poetę, Zgrywusa, Ciamajdę i oczywiście Gargamela.  Zarówno wybór wśród uczniów, jak i nauczycieli, wywoływał wielkie emocje. Szczególne podziękowania należą się uczniom klasy IIIg, którzy przygotowali i prowadzili tę imprezę. Nad całością czuwały panie Małgorzata Mielniczuk i Elżbieta Brudnowska.