Tydzień bibliotek

Z życia szkoły 2013/2014 » Tydzień bibliotek

  • Agnieszka Marciszewska z klasy 3 G
    Agnieszka Marciszewska z klasy 3 G
  • Sebastian Strelczuk i Paweł Tiuchtiej z klasy 2 G.
    Sebastian Strelczuk i Paweł Tiuchtiej z klasy 2 G.

Tydzień bibliotek, maj 2014 r. - „Czytanie łączy pokolenia - gimnazjaliści czytają dzieciom swoje ulubione bajki”

 

Z okazji „Tygodnia bibliotek” (8 – 15 maja 2014r.) w naszej szkole została zorganizowana akcja „Czytanie łączy pokolenia - gimnazjaliści czytają dzieciom swoje ulubione bajki”.

Jak sama nazwa wskazuje, to właśnie starsi uczniowie, przeważnie z klasy piątej szkoły podstawowej i z klasy pierwszej, drugiej i trzeciej gimnazjum czytali młodszym dzieciom swoje ulubione bajki. W akcję zaangażowały się w większości dziewczęta, ale było też kilku chłopców. Ich pracę docenili nie tylko nauczyciele, ale i uczniowie z klas I-III, którzy z zainteresowaniem słuchali starszych koleżanek i kolegów.

            Spotkania odbywały się podczas długich przerw w salach lekcyjnych klas młodszych, ale także po zajęciach lekcyjnych w świetlicy szkolnej.  Nad wszystkim czuwali opiekunowie: pani Jolanta Ostrowska-Różańska, pani Amelia Klimczuk i pani Irena Szot.

Po zakończonej akcji najbardziej zaangażowani uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, wręczone na apelu szkolnym w czerwcu 2014 r.

           

Uczniowie nagrodzeni za zaangażowanie w akcję to: Agnieszka Marciszewska, klasa 3G, Sebastian Strelczuk i Paweł Tiuchtiej z klasy 2G, Julia Kulesza i Iwona Chojna z klasy 1G; oraz uczennice z klasy 5: Kinga Wożniak, Karolina Winiarczyk, Martyna Gruszecka, Patrycja Pietrykowska i Julia Król.