im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

"Ślubowanie Pierwszaków"

22 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Ks. J. Dąbrowskiego w Żółtańcach odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Uczniowie klas Ia, Ib oraz Ic pod kierunkiem swoich wychowawców - p. Marty Terepora, p. Doroty Gruszki oraz p. Pawła Motylewskiego zaprezentowali swoją wiedzę i umiejętności zdobyte przez cały rok szkolny. Pierwszoklasiści wykazali się bogatą wiedzą na temat naszej Ojczyzny, znajomością przepisów ruchu drogowego oraz zasad dbania o środowisko. Zaprezentowali także swoje zdolności recytatorskie i wokalne oraz opowiedzieli o tym, jak należy zachowywać się w szkole. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie pierwszoklasistów na sztandar szkoły. Aktu pasowania na pełnoprawnych uczniów dokonała Pani Dyrektor Maria Lipczyńska. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im. Ks. J. Dąbrowskiego w Żółtańcach. Na pamiątkę tego wydarzenia uczniowie otrzymali dyplomy oraz drobne upominki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do klas na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.                                                                                                                             
M.T.