im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

"OBCHODY MIĘDZYNARODOWEGO DNIA POSTACI Z BAJEK"

W dniu 8 listopada 2022 roku w naszej szkole atmosfera była naprawdę bajeczna, a to wszystko za sprawą Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Tego dnia na szkolnych korytarzach można było spotkać wiele kolorowych i pięknych postaci z bajek i baśni dla dzieci. Bajkowy apel rozpoczął się od pokazu strojów przez przebrane dzieci-każde z nich zaprezentowało swoje przebranie i krótko opowiedziało z jakiej bajki pochodzi. Następnie wybrani przedstawiciele z klas 0-III uczestniczyli w bajkowym quizie, w czasie którego wykazywali się znajomością swojej wiedzy na temat popularnych bajek. Dzieci rozwiązywały zagadki, wybierały poprawne odpowiedzi do usłyszanych pytań, odgadywały z jakiej bajki pochodzą przedstawione rekwizyty. Na koniec uczniowie odgadywali tytuły bajek na podstawie usłyszanych piosenek oraz mieli szansę poczuć się jak "Kopciuszek" oddzielając na czas fasolę od kaszy. Rywalizacja była zacięta, poziom wiedzy wyrównany, dlatego wszyscy uczestnicy quizu zajęli I miejsce i otrzymali pamiątkowe dyplomy.  Na koniec tego bajecznego dnia został także rozstrzygnięty szkolny konkurs plastyczny na "Najpiękniejsza bajkową dynię". Chętni uczniowie biorący udział w konkursie przemienili dynie w bohaterów z ulubionych bajek. Powstały aż 43 różnorodne prace - wszystkie wyróżniały się niezwykłą pomysłowością, starannością i kreatywnością. Wyłonienie laureatów było niezmiernie trudnym zadaniem, ponieważ każda praca była oryginalna i wyjątkowa, dlatego każdy uczestnik konkursu otrzymał z rąk Pani Dyrektor Marii Lipczyńskiej nagrodę oraz pamiątkowy dyplom, a następnie wykonane zostało wspólne zdjęcie wszystkich laureatów wraz z ich pięknymi pracami. To był naprawdę wspaniały dzień pełen radości. Organizatorami konkursu oraz Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek była Pani Marta Terepora oraz Pan Paweł Motylewski.