im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

Zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt

Jak co roku, w Szkole Podstawowej w Żółtańcach, zorganizowano zbiórkę na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chełmie.

Zbiórka trwała przez cały październik,  a koordynowały ją p. Małgorzata Łobejko i p. Edyta Kajdaszuk  - opiekunowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Zebraliśmy  ponad 70 kilogramów karmy dla psów i kotów. W akcji wzięli udział zarówno uczniowie klas młodszych jak i  starszych. Przyniesione rzeczy zostały przekazane na rzecz schroniska. W celu podsumowania akcji charytatywnej dla zwierzaków.  15 listopada w szkole odbyło się spotkanie z pracownikiem schroniska Panią Katarzyną Kalita, która zachęcała do odpowiedzialnej adopcji bezdomnych psów oraz wskazywała jak opiekować się pupilami. Szkoła otrzymała  podziękowanie od schroniska, ale największą radość sprawiła nam możliwość niesienia pomocy potrzebującym zwierzątkom, w chełmskim schronisku przebywa  ponad 80 psiaków.

Wszystkim uczniom, którzy włączyli się do akcji serdecznie dziękujemy.