im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Wycieczka na lotnisko

W dniu 06.10.2021 r. uczniowie klas trzecich pod opieką wychowawczyń udały się na lotnisko w Depułtyczach Królewskich. Uczniowie zapoznali się zasadami funkcjonowania lotniska oraz osobami tam pracującymi. Dzieci poznały najistotniejsze aspekty lotnictwa, zasady właściwego zachowania na lotnisku, procedury i zasady bezpieczeństwa. Dowiedziały się również, kto pracuje na lotnisku, jaki jest zakres obowiązków osób tam zatrudnionych. Poznały budowę samolotów, a także zobaczyły symulator lotów, na którym piloci uczą się latać. Następnie dzieci mogły się wcielić w rolę pilotów samolotów usiąść na chwilę za sterem. Ostatnim etapem wycieczki było wspólne ognisko i poczęstunek. Wycieczka była bardzo ciekawa, chociaż niektórzy odczuwali niedosyt z powodu tego, że nie polecieliśmy samolotem.