im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

#MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

Szkoła Podstawowa w Żółtańcach włączyła się w akcję #MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM. Celem działania było wsparcie i wdzięczność dla służb mundurowych za ich ciężką i pełną poświęceń pracę. 

W ramach akcji wolontariusze ze szkolnego koła stworzyli pocztówki z hasłami  wsparcia, podziękowaniami i świątecznymi życzeniami. Młodsi uczniowie podczas zajęć świetlicowych kolorowali rysunki z militariami i symbolami patriotycznymi. Rozmawialiśmy o zawodzie żołnierza i funkcjonariuszy Straży Granicznej. 

Uczniowie maja nadzieję, że dzięki takiej akcji żołnierze i funkcjonariusze Straży Granicznej też poczują magię zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Pocztówki zostały przekazane na ręce żołnierzy chełmskiej jednostki wojskowej 3 grudnia 2021r.                                                                

Dzieci osobiście miały okazję podziękować żołnierzom za obronę granic Polski.