im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa

Warsztaty ceramiczne

W dniach 09.12.2022r. oraz 16.12.2022r. uczniowie klasy 2 c w ramach zajęć technicznych uczestniczyli w warsztatach ceramicznych. Prowadząca zajęcia p. Edyta Śnieg zapoznała uczniów z właściwościami gliny jako materiału plastycznego oraz omówiła etapy powstawania glinianych wytworów. Podczas warsztatów dzieci wykonywały bałwanki z gliny. Praca wymagała wiele cierpliwości, skupienia i precyzji. W kolejnych etapach, dzięki wskazówkom Pani Edyty, po odpowiednim uformowaniu gliny każde dziecko nadawało mu kształt bałwanka. Następny etap to malowanie bałwanów, które również wymagało dużej staranności. Efekt końcowy będzie w pełni widoczny po wypaleniu glinianych prac w specjalnym piecu. Praca z gliną dobrze wpływa na sprawność manualną dzieci, wycisza, uczy skupienia , a przede wszystkim pobudza wyobraźnię. Te zajęcia były pełne emocji, twórczej pracy i radości.   

Paweł Motylewski