im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach

facebook bip

Szkoła Podstawowa 

Wyniki ​konkursu na najpiękniejszą palmę wielkanocną

Po raz drugi Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Dąbrowskiego w Żółtańcach razem z Parafią pw Świętej Rodziny w Chełmie zorganizowała konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Celem zorganizowanego konkursu było propagowanie tradycji i zwyczajów związanych z Niedzielą Palmową i Wielkanocą, pogłębianie wiedzy na temat symboliki i znaczenia palmy w obrzędowości ludowej oraz integracja społeczności szkolnej i parafialnej.

Komisja konkursowa przy ocenianiu prac wzięła pod uwagę zgodność z regulaminem, dobór i różnorodność materiałów, samodzielność, staranność i ogólne wrażenie artystyczne. Wszystkie zgłoszone palmy były wyjątkowo piękne, kolorowe i pomysłowe. Ich stworzenie wymagało dużo pracy i poświęconego czasu. Efekty końcowe przeszły nasze oczekiwania, powołana komisja miała bardzo trudne zadanie. Koordynatorami konkursu byli: ks. Karol Mazur, Marta Biernacka-Kozieł oraz Małgorzata Piech.  

Wyniki konkursu:
Kategoria 0-III 
I miejsce

Filip Dziewa
Julia Ilczuk
Julia Włodarczyk

II miejsce
Amadeusz Nizio
Karolina Mazurek

III miejsce

Emilia Holuk
Gabryś Żukowski
Staś Żukowski  

Kategoria klasy IV-VIII

I miejsce
Maja Siembiga

II miejsce

Maksymilian Gieryng
Kuba Mazurek
Kuba Popek
Jakub Zborowski

III miesjce

Małgorzata Huber
Kornelia Kowalska
Sołomija Siwko
Miłosz Piasecki  

Kategoria palma rodzinna

I miejsce
Nikola i Nela Warpas

II miejsce
Oliwia i Oskar Powaga

III miejsce
Rodzina Sokołowskich